MKS JEZIORANY
HISTORIA

Miejski Klub Sportowy Jeziorany w obecnym kształcie istnieje 14 lat. W styczniu 2000 roku odbyło się zebranie założycielskie i MKS został zarejestrowany jako stowarzyszenie sportowe, a w 2008 r. otrzymał status organizacji pożytku publicznego. Nasz klub jest pełnym spadkobiercą poprzednich drużyn i klubów piłkarskich reprezentujących Gminę Jeziorany w rozgrywkach piłkarskich szczebla wojewódzkiego. Historia piłki nożnej w Jezioranach sięga bardzo daleko. Pierwsza drużyna piłkarska LZS powstała 08 września 1949 roku. Drużyna rozpoczęła rozgrywki w klasie C i w sezonie 1949/1950 zajęła IV miejsce za zespołami „Warmii Olsztyn, Mrągowa i Kętrzyna wyprzedzając Lidzbark Warmiński, Reszel, Biskupiec, Bisztynek, Barczewo i Mikołajki. Awans do klasy B drużyna z Jezioran już pod nazwą „Łabędź” Jeziorany wywalczyła w sezonie 1963/1964, zaś pierwszy awans do klasy A wywalczyła w sezonie 1966/1967.

W późniejszych latach drużyna grała ze zmiennym szczęściem spadając do klasy B i awansując do klasy A. Ostatni spadek do klasy B miał miejsce w 1975 roku i od tamtej pory ta klasa rozgrywkowa była przypisana Jezioranom przez kolejne 25 lat, aż do roku 2000 kiedy to już MKS Jeziorany awansował do wojewódzkiej Klasy A. Walczył w tej klasie 8 lat, by w ostatnim sezonie sprawić swoim kibicom ogromną radość i po raz pierwszy w historii awansować do Ligi Okręgowej. Klub w tym sześćdziesięcioleciu zmieniał nazwy. Zaczynając od „Łabędź” Jeziorany przez „Mechanizator” i „Coal-Bud” do nazwy obecnej MKS Jeziorany.

Źródło: osirjeziorany.pl

Wiadomości (utwórz nową)